Msze Święte i nabożeństwa

 

Porządek Niedziel i uroczystości:

 

6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

 

7.00 – Msza Święta (celebrują księża zamiennie)

 

8.30 – Msza Święta (celebruje ks. Marek Kiliszek)

 

10.00Suma parafialna (koncelebrują ks. Proboszcz Kazimierz Gers i ks. Marek Łukomski)

 

11.30 Msza Święta z udziałem dzieci (celebrują zamiennie ks. Marek Traczyk i ks. Miachał Kaleta); W II niedzielę miesiąca w dolnym kościele - Msza dla przedszkolaków celebrowana przez ks. Marcina Szczerbińskiego)

 

12.30 – Wypominki

 

13.00 – Msza Święta z udzielanym sakramentem Chrztu świętego (celebruje ks. Michał Turkowski)

 

17.30 – Nieszpory (w maju, czerwcu, październiku, w Wielkim Poście i w pierwszą niedzielę miesiąca - nabożeństwa Eucharystyczne)

 

18.00 – Msza Święta z udziałem młodzieży (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) (celebrują zamiennie ks. Michał Kaletra i ks. Marek Traczyk)

 

 

Porządek dnia powszedniego (poniedziałek – sobota):

 

 

7.00 – Msza Święta

7.30 – Msza Święta (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)

17.00 – Msza Święta

18.00 – Msza Święta (w soboty z formularza niedzielnego)

 

 

Msze Święte okresowe:

 

 

Do Krwi Chrystusa - 1 czwartek miesiąca; 18.00

Do Serca Bożego - 1 piątek miesiąca; 18.00

Wynagradzająca Matce Bożej (poprzedzona różańcem wynagradzającym) 1 sobota miesiąca; 7.00

Intencje Wspólnoty Różańca świętego; 17;00

Wspólna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa, 18.00

Za wiernych zmarłych (wypominkowa) – w każdy drugi czwartek miesiąca, 18.00

W intencji Radia Maryja – każdą ostatnią sobotę miesiąca, 7.00

Ku większej czci Boga Ojca – 7 dnia każdego miesiąca

W intencji Ojca Świętego Franciszka – 19 dnia każdego miesiąca

Adwent - Msza Święta ku czci NMP (Roraty) – (Poniedziałek Sobota), 6.00 

 

 

 


 

Nabożeństwa:

 

Nieszpory - niedziela, 17.30 (w okresie Wielkiego Postu - Gorzkie Żale, w 1 niedzielę miesiąca - Nabożeństwo Eucharystyczne z wystawieniem NS)

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – niedziela, 6.30

Nabożeństwo do św. Antoniego – wtorek po Mszy św. o 18.00

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po Mszy św. o 18.00

Różaniec – czwartek po Mszy Świętej o 17.00 (Tajemnice Światła) - z wystawieniem Najświętszego Sakramentu

Nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju – w ostatnią sobotę miesiąca po Mszy Świętej o 18.00

Litania do Serca Pana Jezusa – w 1 piątki miesiąca

Wypominki – w każdą niedzielę przed Mszą św. o 13.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego - w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 (z wyjątkiem czwartków - wtedy różaniec)

 

Nabożeństwa okresowe:

 

Maj – Litania do Matki Bożej Loretańskiej (Nabożeństwo Majowe) – (Poniedziałek - Sobota - 18.00, Niedziela - 17.30)

Czerwiec – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – (Poniedziałek - Sobota - 18.00, Niedziela - 17.30)

Październik – Nabożeństwo różańcowe – (Poniedziałek - Sobota - 18.00, Niedziela - 17.30), Poniedziałek - Piątek o 16.30 (z udziałem dzieci)

Wielki Post – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - Piątek o 9.00 (k. dolny), 16.30 (z udziałem dzieci - k. górny), 17.30 (k. górny), 19.00 (dla młodzieży, studentów, pracujących do późna, (k. dolny))

Wielki Post – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – Niedziela, 17.30

 

Adoracja Najświętszego sakramentu:

 

W pierwszą niedzielę miesiąca - po Mszy św. o 13.00 do końca Nabożeństwa rozpoczynającego się o godz. 17.30.

W ostatnią sobotę miesiąca - po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 24.00. Porządek adorcaji:

19.00 – 20.00 WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ POKOJU (WIECZERNIK)
20.00 – 20.30 WSPÓNOTA KRWI CHRYSTUSA
20.30 – 21.30 WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA I WSPÓLNOTA RODZIN
21.30 – 22.00 ADORACJA W CISZY
22.00 – 22.30 WSPÓLNOTA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22.30 – 23.00 ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
23.00 – 24.00 STRAŻ HONOROWA SERCA JEZUSOWEGO