O G Ł O S Z E N I A
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 


1. W minionym tygodniu w naszej parafii rozpoczął posługę jako wikariusz ks. Krystian Sacharczuk. Na jego Msze prymicyjną zapraszamy dziś o godz. 13.00.

2. W tym tygodniu przypada 76 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Zapraszamy na Mszę świętą 1 września o godz. 18.00. Weźmy również udział w uroczystościach przed pomnikiem Gen. Brygady Mikołaja Bołtucia, które rozpoczną się o godz. 12.00.

3. Również 1 września rozpoczyna się rok szkolny. Pamiętajmy, że to Bóg jest tym, który wspiera nasz rozwój i daje łaski potrzebne do zdobywania umiejętności. Uczniów i nauczycieli wszystkich szkół zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek – Msza święta z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 18.00. Po Mszy Godzina Święta.
W piątek Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 9.00 oraz 18.00. Po Mszy wieczornej spotkanie Straży Honorowej. Kapłani udadzą się do chorych po godzinie 9.00. Spowiedź od godz. 16.00. Szczególnie zachęcamy do podjęcia od września trudu ofiarowania dziewięciu kolejnych pierwszych piątków miesiąca.
W sobotę Msza wynagradzająca Najczystszemu Sercu Maryi o godz. 7.00, po niej nowenna fatimska. Msza z udziałem członków Żywego Różańca o godz. 17.00, po niej wymiana tajemnic różańcowych.

5. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w październiku, będzie miała spotkanie w najbliższy czwartek, 3 września, o godz. 19.30 w kościele górnym.

6. Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, która odbędzie się 5 września. Zapisy przy stoliku z prasą, a w tygodniu w zakrystii przed wieczornymi Mszami świętymi. Zgłoszenia i opłaty do 30 sierpnia. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 5.00 rano.

8. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do rodziców, nauczycieli i młodzieży o wzięcie udziału w manifestacji "Stop deprawacji w edukacji". Powodem protestu jest deprecjonowanie przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie" tak, aby w jego miejsce wprowadzić "edukację seksualną, pozbawioną kontekstu wychowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa".
    Manifestacja odbędzie się dziś w godz. 13.00 - 17.00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Poprzedzi ją    Msza św. w kościele akademickim św. Anny.

9. Od środy 2 września powraca stały harmonogram Mszy świętych – będą sprawowane o godz. 7.00, 7.30, 17.00 oraz 18.00. Proszę jednak zwrócić uwagę na porządek Mszy w pierwszy piątek i sobotę.