II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 marca 2015r.

O G Ł O S Z E N I A

1. Dziś, z racji pierwszej Niedzieli miesiąca, zapraszamy na Adorację Najświętszego sakramentu od godz. 14.00. O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.

1. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych oraz Caritas zachęcają do przekazania 1 % na działanie tych organizacji. W celu ułatwienia wypełnienia deklaracji podatkowej zostały rozłożone ulotki. Biuro radia Maryja służy pomocą w wypełnieniu deklaracji.

1. W tym tygodniu we wtorek przypada rocznica nominacji Pasterza naszej diecezji, pamiętajmy o Nim w modlitwie. Natomiast w środę zapraszamy na Mszę świętą z racji imienin naszego Proboszcza – o godz. 18.00.

1. Uczniowie klas II i III gimnazjalnych, przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, będą mieli spotkanie w czwartek 5 marca o godz. 19.30.

1. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na drogę krzyżową przygotowaną przez młodzież. Po niej będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W czwartek – wspólnie ze Wspólnotą Krwi Chrystusa zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, wcześniej Nabożeństwo Różańcowe o 17.30. Godzina Święta będzie poprowadzona po Mszy wieczornej.

• W piątek kapłani udadzą się do chorych. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 9.00 oraz 18.00. Spowiedź od godz. 16.00.

• W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem nabożeństwo fatimskie. Natomiast o godz. 17.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę świętą, po której nastąpi wymiana tajemnic różańcowych.

1. Nasza parafia organizuje w tym roku dwie pielgrzymki:

• Do Chorwacji – w dniach od 7 do 14 czerwca, koszt wynosi 1925 zł.

• Do Meksyku – w dniach od 6 do 14 grudnia, koszt 7100 zł.

• Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii i kancelarii.

1. W przyszłą Niedzielę zapraszamy na Mszę świętą z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.30 w kościele dolnym.

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Klimaszewski – kawaler z par. tut. oraz Dominika Glinka – panna z par. MB Saletyńskiej w Warszawie. Zapowiedź II.