XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2015r.

 

O G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

 

1.     Młodzież, po dwuletnim przygotowaniu, otrzyma dziś Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Rafała Markowskiego. Módlmy się za tych młodych ludzi, aby potrafili w swoim życiu kierować się wiarą.  

 

2.     Dziś Niedziela miesięcznej Adoracji – zapraszamy do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem po Mszy o godz. 13.00. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.

 

3.     W minioną Niedzielę mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym treści wychowania seksualnego przekazywanych dzieciom w szkole. W kruchcie kościoła dostępna jest książka, poświęcona tematyce gender i destrukcyjnemu wpływowi tej ideologii na społeczeństwo. Dostępny jest również druk oświadczenia, którego wykorzystanie uchroni nasze dzieci przed spotkaniem się w szkole z treściami nieaprobowanymi przez rodziców. 

 

4.     W kancelarii i zakrystii można zamawiać Mszę świętą roczną oraz wypominki roczne.

 

5.     Zapraszamy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI prowadzony metodą warsztatową w małych grupach. Kurs jest prowadzony wg Programu dla Narzeczonych „GAUDIUM et SPES. Radość i nadzieja”. Składa się z ośmiu spotkań odbywających się w osiem kolejnych wtorków. Rozpoczęcie kursu 13 października 2015 o godz. 18.30. Każde spotkanie trwa trzy godziny. Do 11 października należy wysłać mailowe zgłoszenie na adres podany na tablicach ogłoszeń oraz stronie internetowej parafii.
Również pod tym adresem prowadzący odpowiedzą na jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

 

6.     Rozpoczęliśmy październik. Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane o godz. 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30. W Niedziele nabożeństwa o godz. 17.00.

 

7.     W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili jubileuszowy 15 Dzień papieski. W ramach obchodów, przed kościołem św. Anny w Warszawie, będzie zorganizowany koncert, miasteczko stypendystów, gry i zabawy dla dzieci oraz atrakcje dla młodzieży. W parafiach będzie przeprowadzona tradycyjna zbiórka na stypendia dla ubogiej młodzieży.

 

8.     Również w przyszłą Niedzielę, o godz. 11.30 w dolnym kościele, będzie Msza z udziałem dzieci przedszkolnych.

 

9.     Zapraszamy na  modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, która będzie się odbywała we wtorki po Mszy wieczornej w dolnym kościele. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych aby przez radosny śpiew i modlitwę wspólnie uwielbiać naszego Pana Jezusa Chrystusa. Szczegóły na plakatach.

 

10.  Dziś wolontariusze caritas przeprowadzają tradycyjną zbiórkę na rzecz najuboższych z naszej parafii.

 

11.  Przez ostatnie osiem lat otaczał nas swoją duszpasterską troską Ksiądz Profesor Marek Łukomski. Dał się poznać jako gorliwy kapłan, szczególnie oddany w posłudze konfesjonału i głoszeniu Słowa Bożego. Ze względu na wiek oraz pogarszający się stan zdrowia, Ksiądz Profesor poprosił Księdza Kardynała o zgodę na zamieszkanie w Domu Księży Emerytów na Kiełpinie. Uroczyście pożegnamy Księdza w przyszłą Niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00, na którą już dziś wszystkich zapraszamy.