XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 LIPCA 2014

O G Ł O S Z E N I A

1.    Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów.

2.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
•    W piątek – kapłani udadzą się do chorych po Mszy o godz. 9.00; spowiedź od godz. 16.00; Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 9.00 i 17.00
•    W sobotę – Msza wynagradzająca o godz. 7.00 po niej nowenna fatimska;  Msza dla członków Żywego Różańca oraz wymiana tajemnic o godz. 17.00.
•    Tego dnia rozpoczyna się w Polsce miesiąc abstynencji.

3.    W piątek przypada 70 rocznica wybuchu Powstania warszawskiego. Msza za wszystkich poległych w Powstaniu będzie sprawowana o godz. 18.00. Przy stoisku z prasą można również nabyć flagi.

4.    W sobotę 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie wiary.

5.    W ostatnich dniach coraz bardziej napiętnuje się wartość sumienia i wyznawania otwarcie swojej wiary. Jako katolicy powinniśmy swoją modlitwą i postawą wspierać tych, którzy nie lękają się dać otwarcie świadectwa wierze. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis na petycji broniącej prof. Chazana.

6.    W Łomiankach kontynuowana jest akcja zbiórki makulatury na budowę studni w Sudanie. Kontener będzie stał przy przedszkolu sióstr Niepokalanek w Burakowie od 1 do 4 sierpnia.

7.    Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

a.    Marcin Rogala – kawaler z par. św. Józefa w Józefosławiu oraz Magdalena Beata Krysiak – panna z par. tut. Zapowiedź 2.

b.    Paweł Cymbała – kawaler oraz Anna Bednarska – panna, oboje z par. tutejszej. Zapowiedź 2.

c.    Grzegorz Andrzej Bryk – kawaler z par. tut. oraz Ewelina Anna Struzik – panna z par. św. Jana Nepomucena w Przysuchej. Zapowiedź 1.