III NIEDZIELA ADWENTU – 14 grudnia 2014r

 

O G Ł O S Z E N I A

 

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Ryszard Winiarski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy włącznie podczas Mszy świętych o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.00. Spowiedź rekolekcyjna będzie możliwa we wtorek i środę od godz. 16.00. Możliwość Adoracji we wtorek i środę od 16.00 do 17.00.

  1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami będą miały Mszę świętą dziś o godz. 16.00.

  1. Dzieci przedszkolne będą miały Mszę w przyszłą Niedzielę o godz. 11.30 w kościele dolnym.

  1. W przyszłą Niedzielę harcerze będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Będzie również można otrzymać Betlejemskie Światełko Pokoju, trzeba tylko przynieść ze sobą świecę lub lampion.

  1. W zakrystii i kancelarii można otrzymać opłatek.

  1. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania będzie miała spotkanie w czwartek o godz. 19.30.

  1. Caritas jest bardzo wdzięczny za wszelką pomoc udzieloną na rzecz przygotowania świątecznych paczek dla osób najbardziej potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece – dla nas przyniosą one światło na wigilijnym stole, a dla niektórych będą wyrazem nadziei, że ten stół nie będzie pusty. Również na ten cel rozprowadzane są filmy: „Cristiada” i „Największy z cudów”. Przez cały czas Adwentu wystawiony jest w kościele kosz na produkty długoterminowe.

  1. Zachęcamy do udziału w organizacji Orszaku Trzech Króli. Jest jeszcze szansa wygrania wielbłąda na czas Orszaku w naszej miejscowości. Wystarczy wejść na stronę internetową Orszaku i oddać swój głos. Zwracamy się również o finansowe wsparcie na organizację Orszaku. Przy wyjściu z kościoła na ten cel wolontariusze zbierają ofiary do puszek.

 

  1. Jak co roku Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych przygotowało szopki z piernika. Ta wieloletnia już tradycja naszej parafii sprawia, że niepełnosprawni mogą się spotykać, wspólnie spędzać czas i razem uczestniczyć w wakacyjnym wyjeździe. Zwracamy się więc z prośbą, abyśmy nie przeszli obojętnie wobec ich wysiłku i marzeń.