XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 lipca  2016r.

O G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

1. Kończymy dziś Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli młodzież do swoich domów oraz zaangażowali się w organizację ich pobytu w Łomiankach.

2. W poniedziałek przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza święta w intencji uczestników i poległych będzie sprawowana o godz. 18.00. Przy stoliku z prasą można nabyć flagi narodowe i z emblematem powstańczym.

3. Również w poniedziałek można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunkami są: pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim modlitwy „Ojcze nasz” i „Wyznania wiary”.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

· w czwartek Msza z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 18.00.

· w piątek spowiedź od godz. 16.00. Księża udadzą się do chorych po Mszy o 9.00.

· w sobotę, z racji przypadającego święta Przemienienia Pańskiego, nie można sprawować Mszy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic o godz. 17.00.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

· Krzysztof  Bręda – kawaler z par. tut. oraz Ilona Patrycja Michalska – panna z par. Zwiastowania Pańskiego w Warszawie. Zapowiedź 2.

· Piotr Dominik – kawaler z par. tut. oraz Marta Trzcińska – panna z par. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu. Zapowiedź 2.

· Antoni Jacek Tomczyk – kawaler z par. tut. oraz Monika Kupczyk – panna z par. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie. Zapowiedź 1.