NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 15 MAJA  2016r.

O G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

1. Święty okres Pięćdziesięciu dni i okres wielkanocnej Komunii świętej kończy Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

2. Ojcowie Jezuici zapraszają na uroczystości św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej, które odbędą się jutro - 16 maja w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie.

3. Młodzież klas III gimnazjum, która w czerwcu przystąpi do sakramentu bierzmowania będzie miała próby przed tą uroczystością w każdy czwartek o godz. 19.00.

4. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 22 maja. Koszt wynosi 65 zł. Zapisy do dziś. Szczegółowe informacje na plakatach.

5. Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci z naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do miejsc związanych z chrztem Polski – do Gniezna i na Ostrów Lednicki. Odbędzie się ona 11 czerwca. Koszt: dzieci 50 zł, dorośli 70 zł. Zapisy przy stoliku z gazetami w kruchcie kościoła.

6. Caritas Archidiecezji Warszawskiej organizuje wakacje muzyczne w Smardzewicach koło Tomaszowa. Zaproszenie skierowane jest do dzieci grających na instrumentach. Szczegóły na plakacie.

7. Spotkanie osób wyjeżdżających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, które już wcześniej się zgłosiły,  odbędzie się 18 maja o godz. 19.00 na starej plebanii.

8. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się w przyszłą Niedzielę, 22 maja, o godzinie 19.00 na starej plebanii.

9. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, na spotkanie z Ks. Markiem Dziewieckim, który w przyszłą Niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 18.00 wygłosi homilię a o godz. 19.00 konferencję poświęconą najważniejszym problemom, które mogą zaistnieć w narzeczeństwie czy małżeństwie: jak pięknie przejść czas narzeczeństwa, jak umocnić związek i co zrobić by nie wygasła miłość. Szczegóły na plakatach.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

· Tomasz Krzysztof Dawiczewski – kawaler z parafii bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie oraz Aldona Nina Białowąs – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź 2.

· Paweł Antolik – kawaler z parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej oraz Joanna Braun – panna z parafii Tutejszej. Zapowiedź 1.

· Piotr Duranc – kawaler z parafii tutejszej oraz Agnieszka Żelazo – panna z parafii M.B. Częstochowskiej w Wołominie. Zapowiedź 1.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30.

Na godz. 10.00, 11.30 i 13.00 -  Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz ciast zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową nr 109 im. Świętej Rodziny.