XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 PAŹDZIERNIKA 2014
O G Ł O S Z E N I A

 

1. W dniu dzisiejszym młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Wspierajmy ich przykładem żywej wiary i modlitwą.

2. W najbliższą sobotę, 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 oraz 18.00. Procesja na cmentarz parafialny wyruszy po Mszy rozpoczynającej się o godz. 11.00. Msza święta na cmentarzu parafialnym będzie sprawowana o godz. 13.00. Po Mszy na obu cmentarzach odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych.  

3. W przyszłą Niedzielę przypada Dzień Zaduszny. Nabożeństwo za zmarłych będzie sprawowane o godz. 17.00.

4. Od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. 2 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.  

5. W kancelarii i zakrystii przyjmowane są wypominki jednorazowe, roczne oraz zgłoszenia na Msze świętą roczną.

6. Nasza parafia czynnie włączyła się w przygotowania Światowych Dni Młodzieży, które w 2016r. będą odbywały się w Polsce. Bardzo liczymy na pomoc tych wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować zarówno duchowo jak i fizycznie. Chętnych i zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.30 na plebanii.  

7. Tradycją lat ubiegłych zachęcamy do udziału w Marszu do Palmir, który wyruszy sprzed naszego kościoła 3 listopada o godz. 16.00, powrót jest zapewniony autokarem. Jest to inicjatywa promująca wartości patriotyczne, upamiętniająca pomordowanych w czasie II Wojny Światowej i skupiająca wokół wartości chrześcijańskich.

8. Coraz więcej dzieci i nastolatków ma problem z mądrym korzystaniem z technologii cyfrowych. Dostrzegając te problemy zorganizowana została konferencja metodyczna: „DZIECI I MŁODZIEŻ W PONOWOCZESNYM ŚWIECIE. JAK TECHNOLOGIE CYFROWE ZMIENIAJĄ NASZE DZIECI, JAK WPŁYWAJĄ NA ICH ROZWÓJ”. Odbędzie się ona    4 listopada  w Auli Wydziału Studiów nad Rodziną. Konferencję poprowadzi jeden z najlepszych polskich ekspertów w tematyce uzależnień i zaburzeń prof. nadzw. dr hab. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej.

9. Przygotowujemy się do przyjęcia w naszej parafii Ikony Jasnogórskiej. Obraz powitamy w sobotę 8 listopada i pozostanie w naszym kościele przez całą Niedzielę. Dzień nawiedzenia poprzedzą dwudniowe rekolekcje: 6-7  listopada, które poprowadzi Ks. Wojciech Bieszke. Szczegóły podane są na plakatach.

10. W kościele dolnym i górnym zostały zainstalowane nowe gabloty na ogłoszenia. Przypominamy, że treść wywieszanych ogłoszeń i informacji należy konsultować z Księdzem Proboszczem. Zwracamy uwagę na to, aby samowolnie nie rozkładać na ławkach, nie wieszać w przedsionkach, czy na tablicach przeznaczonych na klepsydry żadnych informacji. Będą one niszczone, a ewentualnym kosztem zniszczonych tablic obciążony zostanie ogłoszeniodawca.