XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 SIERPNIA 2014
O G Ł O S Z E N I A

1. Msza święta na początek roku szkolnego dla uczniów gimnazjum i liceum odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00.
Msze święte na początek roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się jutro:
dla klas 4-6 o godz. 8.00,
dla klas 0-3 o godz. 9.00.
Msza święta na rozpoczęcie działalności w nowym budynku Przedszkola Sióstr Salezjanek odbędzie się dzisiaj o godz. 11.30.

2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

3. Jutro 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się za poległych i o pokój na świecie.

4. Zapraszamy na powakacyjne spotkanie Oazy, wszystkie grupy na 17.30, w środę. Zaczniemy Mszą świętą, po niej poczęstunek z oglądaniem zdjęć z wakacyjnych wyjazdów Oazowych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek: Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
                     Msza dla wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 18.00.
                     Godzina święta po Mszy wieczornej.
W piątek: Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00.
         Do chorych udamy się o 10.00.
                 Spowiedź od 16.00.
W sobotę: Msza święta wynagradzająca o godz. 7.00, po niej nowenna Fatimska.
                 Msza święta dla wspólnoty różańcowej o godz. 17.00, po niej wymiana tajemnic.

6. Zapraszamy rodziców na spotkanie „Stop seksualizacji naszych dzieci”. Prezentacja poświęcona jest  temu jak chronić dzieci ze szkoły podstawowej, ale też już dzieci przedszkolne przed rozbudzaniem ich seksualnie poprzez zajęcia prowadzone w szkole i przedszkolu. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30, w sali Soli Deo, potrwa pół godziny.

7. Od poniedziałku wracamy do porządku odprawiania Mszy świętych sprzed wakacji:
W dzień powszedni Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 17.00 i 18.00.
W niedziele Msza święta dla młodzieży będzie odprawiana o zmienionej godzinie – o godz. 18.00.

8. Po wakacjach działalność wznawiają bibioteka parafialna i psychologiczna poradnia rodzinna.

9. Pierwsze spotkanie chóru parafialnego odbędzie się, za dwa tygodnie 14 wrzenia, o godz. 19, w salce Soli Deo. Zapraszamy śpiewających w każdym wieku. Pragniemy stworzyć zespół, którzy będzie regularnie uświetniał liturgie swoim śpiewem.

10. Zbiórka makulatury na studnie w Sudanie Południowym będzie prowadzona w Łomiankach na parkingu przy Carrefour od 5 września do 8 września. W Łomiankach zebraliśmy 48 ton makulatury, co stanowi ponad 25% wartości studni w Sudanie.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Adrian Marcin CYRUK – kawaler i Katarzyna SKURZYŃSKA – panna, oboje z par. tut. –  zapowiedź druga.
Michał KĘPA – kawaler z par. tut. i Alexandra Anna KUREK panna z par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach –  zapowiedź druga.
Sebastian GRZELEWSKI – kawaler z par. tut. i Izabela KWASIBORSKA – panna z par. tut. – zapowiedź pierwsza.
Zachęcamy do modlitwy za tych narzeczonych. Jeśliby ktoś wiedział o jakichś przyczynach,  dla których nie może dojść do ślubu, prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.