V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2015r.

 

O G Ł O S Z E N I A

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je Ks. dr Tomasz Jakubiak. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00 oraz 19.30. Spowiedź we wtorek i środę od godz. 16.00 i podczas Mszy świętych.

 1. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Łomianek. Gromadzimy się o godz. 19.00 przy kapliczce na Kościelnej Drodze. Osoby odpowiedzialne za grupy parafialne prosimy o zgłoszenie się po Mszy świętej do zakrystii w celu ustalenia uczestnictwa w drodze. Nie będzie drogi krzyżowej o 19.00 w kościele.

 1. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę palmową, która rozpocznie Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm odbędzie się podczas każdej Mszy świętej.

 1. Rozpoczęliśmy Tydzień dla Życia, podczas którego w sposób szczególny pamiętamy w modlitwie o dzieciach poczętych. W naszym kościele została przygotowana wystawa na temat życia poczętego, które dziś w sposób szczególny trzeba otoczyć troską i modlitwą. W środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

 1. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać mazurki na stół świąteczny. Środki zebrane w ten sposób pozwalają na funkcjonowanie stowarzyszenia w ciągu roku. Można również wesprzeć Stowarzyszenie przez przekazanie 1%, ulotki są dostępne przy wyjściu.

 1. Caritas naszej parafii przygotowuje paczki świąteczne dla najuboższych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy poprzez podarowanie konkretnego produktu do przygotowanego kosza oraz poprzez nabycie świecy na stół świąteczny. W tym roku przygotowujemy paczki dla około 200 rodzin.

 1. Osoby, które chciałyby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mogą to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

 1. Wojewoda Mazowiecki oraz Burmistrz Gminy Łomianki apelują o rozwagę i nie wypalanie traw. Niesie to niebezpieczeństwo nawet utraty życia. Nasza straż pożarna już wielokrotnie wyjeżdżała do pożarów wywołanych wypalaniem.

 1. Zapraszamy młodzież, a szczególnie uczniów III klas gimnazjalnych, na rejonowy Światowy Dzień Młodzieży w parafii na Wrzecionie. W najbliższą sobotę spotkamy się przed kościołem o godz. 12.45, skąd udamy się na spotkanie. Podczas Mszy świętej gimnazjaliści złożą podania o udzielenie im sakramentu bierzmowania.

 1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 • Łukasz Jan Góral – kawaler z par. tutejszej oraz Daria Kaniewska – panna z par. św. Trójcy w Ząbkach. Zapowiedź 1.