NIEDZIELA PALMOWA – 13 kwietnia 2014r.

O G Ł O S Z E N I A

 

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas bezpośrednio do Świąt Wielkanocnych. Prowadzi je O. Wojciech Bieszke ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Potrwają do środy włącznie. W czasie rekolekcji nauki będą głoszone podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.00, a możliwość spowiedzi będzie podczas Mszy porannych o godz. 7.00 oraz 9.00 i po południu od godz. 16.00.


 

 1. Również dzisiaj o godz. 16.00, na plebanii, odbędzie się zebranie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, na które zapraszamy wszystkich członków i mężczyzn, którzy chcieliby wstąpić w szeregi tej formacji.


 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Triduum Paschalne.

  1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00, na zakończenie Najświętszy sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będzie możliwość Adoracji do północy. Od 23.00 do 24.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.


 

  1. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy świętych, z wielkiego szacunku do ofiary Jezusa Chrystusa poniesionej na krzyżu za grzechy całego świata. Jest to dzień powagi, skupienia i postu, w którym szczególnie czci się drzewo krzyża. Od rana trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po której nastąpi procesja do Grobu Pańskiego i możliwość Adoracji do 22.00. Tego dnia będzie zbierana taca na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

  1. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Tego dnia błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 17.00, w tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Liturgia Wigilii paschalnej rozpocznie się przed kościołem o godz. 19.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 

  1. W wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie możliwość spowiedzi jedynie rano od 7.00 do 9.00

 

  1. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Nie będzie Mszy o 7.00

 

 1. Tradycją ubiegłych lat członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych przygotowali mazurki na świąteczne stoły. Rozprowadzają je po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła. Zebrane w ten sposób środki przeznaczane są na wyjazd wakacyjny i działalność w ciągu roku.

 

 1. Przygotowując stoły świąteczne nie zapominajmy o najuboższych, którzy bez naszej pomocy nie będą mogli przeżywać tej radości. Paczki, jaki przygotowuje Caritas dla ponad 200 rodzin są wyrazem naszego otwarcia i zaangażowania. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece, a dzięki zebranym środkom włączmy się w to dzieło.

 

 1. W niedzielę 27.IV, z racji Uroczystości Kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II nie będzie Mszy świętych o godz. 10.00 . Nowennę przed kanonizacją rozpoczniemy w piątek o godz. 15.00. Już dziś można się zaopatrzyć w biało -żółte flagi ( w niedzielę wielkanocną nie będziemy ich sprzedawać), którymi udekorujmy nasze domy w dzień kanonizacji. Zawieśmy też flagi narodowe. Są plakaty do dekoracji okien i chorągiewki dla dzieci. Możemy je nabyć w kruchcie kościoła przy stoliku z gazetami. Można również nabyć płytę – muzyczny hołd dla Jana Pawła II, z nagranymi wierszami Karola Wojtyły.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla osób biorących udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek po świętach o godz. 20.00

 

 1. W drugi dzień świąt zbierana taca przeznaczona będzie na potrzeby KUL i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

 

     9. W związku z Triduum, kancelaria parafialna będzie czynna do środy włacznie.