IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 KWIETNIA 2016r.

O G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

 

1.     Rozpoczynamy dziś tydzień modlitw o powołania. Dziękując Bogu za to, że w naszej parafii możemy poznawać Ewangelię i korzystać z sakramentów pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tym, by prosić o powołania z naszej parafii.

 

2.     Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, na konsekrację Świątyni Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona 18 maja. Zapisy w kruchcie kościoła i w środy w biurze Radia Maryja.

 

3.     Rodzice i dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii Świętej będą mieli spotkanie dziś po Mszy o 11.30 w kościele dolnym.

 

4.     Oratorium św. Jana Bosko zaprasza dzieci na grę terenową pt. „ Śladami Mieszka I”, która odbędzie się w środę 20 kwietnia w godz. 15.30-18.00. Szczegóły na plakatach.

 

5.      W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

 

6.     Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych pragnie podziękować wszystkim, którzy wspierają jego działalność modlitwą i poprzez środki materialne. Stąd zapraszamy na Mszę świętą w intencji wszystkich ofiarodawców w przyszłą Niedzielę o godz. 13.00.

 

7.     W dniach od 25 czerwca do 8 lipca Siostry Salezjanki organizują kolonie letnie w Szczawie k/Limanowej. Zapraszamy dzieci i młodzież. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Oratorium.

 

8.     Zachęcamy do zatrzymania się przy wystawie poświęconej odważnym kobietom, które w trudnych sytuacjach życiowych opowiedziały się za życiem. Jeśli ktoś chciałby nabyć książkę autorki wystawy, jest ona do nabycia w naszej księgarni parafialnej.

 

9.     Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy Świętej odprawionej na placu w. Piotra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ogłosił zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie, która ma się odbyć we wszystkich kościołach katolickich Europy w niedzielę, 24 kwietnia. Przychylając się do prośby papieża Franciszka, w naszej Archidiecezji, w niedzielę, 24 kwietnia br., po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie. 

 

10.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

·       Marcin Wiśniewski – kawaler z parafii św. Franciszka w Ciechanowie oraz Sylwia Ewa Szafrańska – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź 2.

·       Łukasz Gągolewski – kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Joanna Tańska – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź 1.

·       Dawid Koronowski – kawaler z par. tutejszej oraz Magdalena Bondar – panna z par. św. Józefa w Chroszczówce Stojeckiej. Zapowiedź 1.

·       Sebastian Freitag – kawaler i Patrycja Anyż – panna, oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź 1.

·       Krzysztof Regulski – kawaler z par. tutejszej oraz Maja Magdalena Śliwowska – panna z par. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej. Zapowiedź 1.