III NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 STYCZNIA 2015r.

 

O G Ł O S Z E N I A

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii będziemy gościmy przedstawicieli Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, którzy budują Sanktuarium i Muzeum bł. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Na ten cel zbierane są ofiary przy wyjściu z kościoła.

 1. W związku z trwającym Synodem o Rodzinie, zostaną przeprowadzone konsultacje dotyczące ewangelizacji rodzin. W ramach bliższych przygotowań w przyszłą Niedzielę odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej rozszerzone o udział chętnych parafian. Na to spotkanie należy przyjść odpowiednio przygotowanym, tzn., trzeba zapoznać się ze stosownymi dokumentami zamieszczonymi na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

 1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Goc – kawaler z par. św. Bartłomieja w Świerkach oraz Teresa Mościcka – panna z par. tutejszej. Zapowiedź 2.

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej w księgarni parafialnej. Jest jeszcze zeszłotygodniowy numer Gościa Niedzielnego z filmem o św. Teresie. Dla dzieci i młodzieży polecamy Małego Gościa z najnowszą płytą Arki Noego.

 1. Dziękując wszystkim, którzy w zeszłorocznych deklaracjach podatkowych przekazali 1% na działalność parafialnego Caritas, czy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych zachęcamy jednocześnie do wsparcia tych inicjatyw również w tegorocznej deklaracji.

 1. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w swoich domach w czasie tzw. kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

 • w poniedziałek 26 stycznia - ul. Rolnicza od nr 79 do 144

 • we wtorek 27 stycznia – ul. Rolnicza od nr 146 do 227

 • w środę 28 stycznia – ul. Rolnicza od nr 232 (korekta) do 288 oraz ulice: Paderewskiego, Zielonej Łąki oraz Lutosławskiego

 • w czwartek 29 stycznia – ul. Bogusławskiego i Spacerowa

 • w piątek 30 stycznia – ul. Wiejska, Kasztanowa, Kaktusowa, Palmowa, Miłosna, Przygodna i Romantyczna

 • W sobotę 31 stycznia – ul. Agawy, Baonu Zośka, Zalotna i Gospodarcza.

W tygodniu wizytę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o 10.00. Jeśli ktoś nie przyjmował do tej pory księdza, a życzyłby sobie lub jest nowym mieszkańcem – można zgłosić się w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy okazji kolędy będą w tym roku przeznaczone na inwentaryzację cmentarza parafialnego oraz ułożenie nawierzchni alejek.