XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14 WRZEŚNIA 2014
O G Ł O S Z E N I A


1. Dzisiaj rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, w związku z materiałami prasowymi, dotyczącymi zapisywania uczniów na zajęcia z religii/etyki w szkołach, wydała 11 września 2014 r. oświadczenie. Przypomina w nim, że katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca uwagę, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie.

 

2. W czwartek przypada święto św. Stanisław Kostki, patrona  dzieci i młodzieży.


2. Katecheci nauczający religii w szkołach na terenie naszej parafii będą mieli spotkanie dziś o godz. 19.30.


3. Również dziś zapraszamy na pierwsze spotkanie chóru parafialnego. Odbędzie się ono o godz. 19, w salce Soli Deo. Zapraszamy śpiewających w każdym wieku. Pragniemy stworzyć zespół, którzy będzie regularnie uświetniał liturgię swoim śpiewem.

4. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie  w poniedziałek po Mszy wieczornej.

5. W środę, 17 września 2014 roku przypada wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego arcybiskupa metropolity warszawskiego, patrona Polski i Archidiecezji. Z tej racji w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Do udziału we wspólnej modlitwie są zaproszeni wierni całej archidiecezji. W naszej parafii, po każdej Mszy świętej, będzie można oddać cześć relikwiom Świętego.

6. Młodzież ponadgimnazjalna, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w październiku, będzie miała spotkanie w najbliższy czwartek 18 września o godz. 19.30.

7. Rodzice i dzieci klas II przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą mieli Mszę świętą i spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16.00

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Radosław Paweł Kawalec – kawaler oraz Anna Elżbieta Nowak – panna, oboje z par. tutejszej. Zapowiedź 2.
Piotr Kłyk – kawaler oraz Zofia Joanna Ślepowrońska – panna, oboje z par. tutejszej. Zapowiedź 2.
Krzysztof Cieślak – kawaler z par. św. Brata Alberta w Warszawie oraz Zuzanna Keczmerska – panna z par. tutejszej. Zapowiedź 2.
Marcin Jakub Kolczyński – kawaler z par. tutejszej oraz Katarzyna Barbara Korneluk – panna z par. Trójcy Świętej w Terespolu. Zapowiedź 1.

Zachęcamy do modlitwy za tych narzeczonych. Jeśliby ktoś wiedział o jakichś przyczynach,  dla których nie mogą zawrzeć małżeństwa, prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.