V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 luty 2016r.

 

O G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

 

1.     Dziś jest pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 zakończoną nabożeństwem o godz. 17.30. Rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2.     W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W środę popielcową Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.00. Pamiętajmy, że obowiązuje tego dnia post ścisły. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00,  16.30 dla dzieci oraz 17.30 i 19.00. W Niedziele - Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

4.     W ubiegłym roku zainicjowano modlitwę w kościołach stacyjnych Warszawy na każdy dzień Wielkiego Postu. Jest to możliwość modlitwy, adoracji i spowiedzi. W wyznaczonych kościołach będą pełnili posługę Misjonarze Miłosierdzia, którzy w Roku Jubileuszowym mają od Ojca Świętego władzę przebaczania grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej. Lista kościołów stacyjnych została wywieszona w gablocie.

 

5.     Dzieci z Podwórkowego Kółka Różańcowegooraz te, które chcą modlić się wspólnie Różańcem, zapraszamy na Mszę świętą w sobotę 13 lutego o godz. 17:00. Po mszy spotkanie w salce przy bibliotece.

 

6.     W przyszłą Niedzielę Msza święta z udziałem przedszkolaków o godz. 11.30 w kościele dolnym.

 

7.     Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do udziału w obchodach 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości będą się odbywać w dniach 14 i 15 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu oraz 16 kwietnia w Poznaniu. Chętni muza zarejestrować się na stronie internetowej www.stadion2016.pl .

 

8.     W tym tygodniu z wizytą kolędową udamy się do następujących rodzin:

·       W poniedziałek 8 lutego: ul. Ogrodowa i Cebertowicza.

 

·       We wtorek 9 lutego: ul. Mokra, Jarzębinowa i Leszczynowa.

 

·       W czwartek 11 lutego: ul. Jesionowa, Willowa, Koncertowa, Brzósko, Jałowcowa, Bukowa, Wiązowa, Klonowa i Cyprysowa.

 

·       W piątek 12 lutego: ul. Niegodzisza, Żołnierzy Narwiku i Krzyczkowskiego. W piątek udamy się również do tych rodzin, które zgłosiły dodatkową kolędę.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest comiesięczna zbiórka Caritas. Natomiast w czasie wielkiego postu będzie w kościele kosz na produkty długoterminowe.