I NIEDZIELA ADWENTU – 29 LISTOPADA 2015r.

 

O G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

 

 

1.    Rozpoczynamy dziś Adwent, który jest szczególnym czasem przygotowania nie tylko do Bożego Narodzenia, ale też do powtórnego przyjścia Chrystusa. Adwent otwiera również nowy rok liturgiczny pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie.

 

2.    Zapraszamy na codzienne Msze święte roratnie, które w tym roku sprawowane będą o godz. 6.30. Nie będzie zatem Mszy o godz. 7.00.Dzieci zachęcamy do przygotowywania lampionów.

 

3.    W tym tygodniu rozpoczną się prace budowlane na cmentarzu parafialnym. Będzie układana kostka brukowa na alejkach.

 

4.    Zbliża się pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

·       W czwartek – Msza z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 18.00 Po Mszy Godzina Święta.

·       W piątek kapłani udadzą się do chorych po Mszy o godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.00. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00.

·       W sobotę po Mszy o 6.30 nowenna fatimska. Msza z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00. Po Mszy wymiana Tajemnic Różańcowych.

 

5.    W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili XVI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzona będzie też zbiórka na ten cel.

 

6.    Również w przyszłą Niedzielę w auli ICDS zorganizowane będą rekolekcje dla rodzin. Poprowadzi je Ojciec Antonello Cadeddu – misjonarz pochodzący z Włoch, od lat mieszkający i posługujący w Brazylii. Tam, 15 lat temu założył Wspólnotę Przymierza Miłosierdzia, która opiekuje się osobami chorymi i samotnymi. Na spotkania wspólnoty przychodzą tysiące osób. Zapisy i szczegóły na stronie: spotkanierodzin.pl

 

7.    Tradycyjnie okres przedświąteczny jest też w naszej parafii czasem przygotowywania paczek dla najuboższych rodzin i dzieci. Przy wyjściu z kościoła są na ten cel rozprowadzane świece Caritas, a w kościele jest specjalny kosz na produkty długoterminowe.

 

8.    Oratorium św. Jana Bosko zaprasza dziś na kiermasz świąteczny. Ofiary z kiermaszu zostaną przeznaczone na rozwój działalności  Oratorium, które działa na rzecz dzieci i młodzieży z parafii oraz na misje.

9.    Siostry Salezjanki zapraszają na dni skupienia dla młodzieży gimnazjalnej i starszej, które odbędą się w dniach 11-13 grudnia w budynku Przedszkola. Będzie to czas w którym można, spotkać ciekawych ludzi, uczestniczyć w warsztatach oraz na nowo zaprzyjaźnić się z Jezusem. Szczegóły na plakatach.