UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 17 maja 2015r.

O G Ł O S Z E N I A

 

 1. Dzisiaj dzieci z naszej parafii przeżywają Pierwsza Komunię świętą. W tygodniu będą brały udział w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 i codziennej Mszy świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziny modlitwą.

 1. W przyszłą Niedzielę o godz. 10.00 będzie rocznica Pierwszej Komunii. Dzieci przystąpią do spowiedzi w sobotę o godz. 8.00.

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30

 1. W dniu jutrzejszym w Liceum w Łomiankach przedstawiona zostanie wystawa pt. „OD SOBORU DO KANONIZACJI”, która towarzyszyła ubiegłorocznym uroczystościom kanonizacyjnym. Otwarcie wystawy w 95 ROCZNICĘ URODZIN JANA PAWŁA II i jednocześnie Święto Szkoły – Liceum im. Karola Wojtyły. Zapraszamy na otwarcie w poniedziałek, 18 maja w Auli ICDS o godz. 13.00. Będzie m.in. występował zespół regionalny Młode Podhale. Starosta, Burmistrz i Społeczność Liceum serdecznie zapraszają.

 1. Klub Mam organizuje szkolenie pierwszej pomocy pediatrycznej. Kurs odbędzie się we wtorek 26 maja od godz. 16.00 do 20.00 w Sali przy dolnej zakrystii. Informacje i kontakt umieszczone zostały w gablocie Domowego Kościoła przy wejściu.

 1. W sobotę 23 maja o godz. 11.00 Mszą świętą rozpoczną się uroczystości poświęcenia nowej siedziby przedszkola Sióstr Salezjanek. Mszy przewodniczył będzie Kardynał Kazimierz Nycz. Natomiast w Niedzielę Siostry podczas każdej Mszy świętej przedstawią nam swoje Zgromadzenie.

 1. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha świętego. Zapraszamy codziennie na nowennę, a w sobotę na czuwanie i Mszę w wigilię Uroczystości – o godz. 21.30. Szczegółowy plan został wywieszony.

 2. Stowarzyszenie Dobro Wspólne zaprasza na konferencję dotycząca zagrożeń jakie niesie dzieciom i młodzieży nieumiejętne korzystanie z najnowszych zdobyczy techniki, szczególnie internetu. Konferencja p.t. „Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny dziecka” odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 17.00 w auli ICDS. Szczegóły zostały zamieszczone w gablotach.

 1. W przyszłą Niedzielę zapraszamy wszystkich na festyn parafialny. Jak co roku przyjdźmy całymi rodzinami aby wspólnie spędzić czas przy dobrej zabawie. Dziękujemy za wszelka pomoc, te materialną i duchową. Zwracamy się o ofiarowywanie ciast i fantów. Jak co roku będzie również możliwość oddawania krwi – autobus będzie podstawiony o godz. 12.00, należy pamiętać o dokumencie tożsamości.

 1. W dniu Festynu Urząd Miejski w Łomiankach organizuje „Bieg Łomianek im. Ireny Szewińskiej”. Trasa o długości 10 km w większości biegnie ul. Warszawską, w związku z czym będą duże utrudnienia w ruchu. Start przy ICDS o godz. 12.00.

 1. Ks. Marek Traczyk – dekanalny animator dzieci i młodzieży – organizuje wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Odbędzie się on 6 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

 1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 • Rafał Podczaski – kawaler z par. św. Apolonii w Borkowie Kościelnym oraz Ewa Regina Przygodzka – panna z par. tutejszej. Zapowiedź 2.

 • Justyna Edyta Szymańska – panna z par. tutejszej oraz Przemysław Buka – kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie. Zapowiedź 2.

 • Jakub Kowalski – kawaler z par. św. Wojciecha w Przasnyszu oraz Wiktoria Pleban – panna z par. tutejszej. Zapowiedź 2.

 • Rafał Nejman – kawaler z par. tutejszej oraz Marta Mizerska – panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie. Zapowiedź 2.

 • Jarosław Owczarczyk – kawaler oraz Joanna Magdalena Nosarzewska – panna, oboje z par. tutejszej. Zapowiedź 2.

 • Lech Stefan Sikorski – kawaler z par. św. Franciszka w Izabelinie oraz Sandra Weronika Niegrzybowska – panna z par. tut. Zapowiedź 1.

 • Daniel Józef Stanaszek – kawaler z par. tutejszej oraz Katarzyna Izabela Patoka – panna z par. św. Jakuba na Tarchominie. Zapowiedź 1.

 • Mariusz Jerzy Kowalski – kawaler z par. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie oraz Anna Zofia Błachowska – panna z par. tut. Zapowiedź. 1.

 

13. Jak wszyscy dobrze wiemy w parafii prężnie działa zespół caritas. Pomagamy najuboższym rodzinom, wspieramy inicjatywy związane z kataklizmami na świecie. Dziś w sposób szczególny zwracamy się o pomoc dla jednej z rodzin naszego miasta. Niedawno w domu państwa Bońkowskich przy ul. 9 Maja wybuchł gaz, w wyniku czego dom został zrujnowany, a głowa rodziny walczy o życie przy poparzeniu 80 % organizmu. Rodzina mieszka teraz w lokalu zastępczym, nie mają środków do życia. Pomóżmy naszym parafianom składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Weźmy również ze sobą ulotki, na których jest numer konta, gdzie gromadzone są środki na pomoc rodzinie.